20 פברואר 2019,יום רביעי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
qtgvryvt
TechnoloGeeks
yrnh_bnr_1
qtgvryvt
mvdh_svpr_1170

למה הכי כדאי לקחת הלוואות חברתיות

Share

למה הכי כדאי לקחת הלוואות חברתיות

מערכת הפורטל
​רעיונות חברתיים אשר מטרתם להקל על אנשים מבחינה כלכלית ולעזור לחלשים בצורות שונות. אנחנו יכולים לראות את זה בתחום של מזון, תרבות, פנאי ועוד. אחד התחומים בהם הנושא החברתי בא לידי ביטוי הוא נושא הלוואות.
המושג הנכון בעניין זה הן הלוואות חברתיות, מושג אשר נכנס לשוק על ידי גופים חוץ בנקאיים אשר מבקשים להציע לאנשים שזקוקים לכסף באופן מידיי, אפשרות ליהנות מהלוואות בתנאים נוחים, מבלי לגרום למצב שבו הלווה יצטרך לשלם ריבית גבוהה ומבלי שמי שמלווה לו את הכסף, ירוויח עליו הרבה יותר ממה שלכאורה הוא אמור. אם משתמשים באפשרות של חישוב הלוואות, ניתן לראות בצורה פשוטה, שזה אכן משתלם.
הלוואות חברתיות הן למעשה הלוואות בין אנשים, שגוף מסוים מתווך ביניהן בלבד והוא לא חלק מהעסקה. זה עובד בשיטה הבאה, גורם מסוים מעוניין ללוות כסף לצורך מסוים, אז הוא מגיש בקשה דרך אותו גוף מתווך, ואז מי שיכול להלוות לו את הכסף, מציע לו הלוואה בתנאים נוחים. הוא מחויב לעשות זאת בתנאים נוחים, אחרת אותו גוף מתווך לא יסכים לקבל את ההצעה שלו. כמובן שאותה הצעה של הלווה נבדקת, בשביל לוודא שהוא אכן יכול לעמוד ביכולת לתת את ההלוואה.

חישוב הלוואות פשוט מוכיח, שאכן הלוואה חברתית היא הרבה יותר משתלמת מהלוואה רגילה. בחלק הבא של המאמר נבחן את היתרונות של הלוואות חברתיות ומדוע הן הרבה יותר משתלמות מהלוואות בנקאיות למשל. חשוב להבהיר, לפני שלוקחים הלוואה חברתית, נכון להפעיל את המנגנון של חישוב הלוואות בשביל לדעת, אילו הלוואה מומלץ לקחת ובאילו תנאים.

מדוע הלוואות חברתיות הן משתלמות

ראשית, הלוואות חברתיות מתבצעות בין אנשים, לכן יכולת המיקוח ביניהם היא הרבה יותר שוויונית מאשר במצב בו בנק מלווה את הכסף ללווה. בוודאי כשמדובר בלווה חלש ולא חזק.
שנית, הלוואות חברתיות משרתות במובן מסוים את שני הצדדים, את הצד המלווה שמבקש לעשות מעשה טוב ואת הצד הלווה שזקוק לכסף. נבנית כאן מערכת של אמון ביניהם, כמובן תחת הסכם מסוים. אך בסופו של דבר השירות משרת את שניהם.
שלוש, הלוואות חברתיות מתבססות על ריביות קבועות ונמוכות, מתוך הכרה שהלווה לא יכול להחזיר הלוואה בתנאים נוקשים יותר. חשוב לומר עוד, שהלוואה חברתית נפרסת לתקופה ארוכה, לעיתים אף ארוכה יותר מזו שמציע בנק או כל גורם אחר.
נקודה נוספת ואחרונה שיש לציין, הלוואות חברתיות מגובות, כאמור, בתיווך של גוף עסקי מוסמך. לא מדובר בחוזה הלוואה שמתבצעת בין שני אנשים מבלי היכרות מוקדמת. אלא מדובר בהלוואה שנעשית תחת תנאים מסוימים שהגוף אחראי לכתיבתם. לכן גם הסיכון הוא הרבה פחות נמוך ממה שנדמה בהתחלה. 
קטגוריה: 

הוסף תגובה