14 נובמבר 2018,יום רביעי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon

הקשר בין תאונת דרכים לכתב אישום

Share
התמונה של אליסה דריקר מן
ד', 26/04/2017 - 11:00 -- אליסה דריקר מן
 מעורבות בתאונת דרכים עשויה להוביל להגשת כתב אישום ואף חמור. 
כתבי אישום בגין מעורבות בתאונות דרכים מוגשים כאשר תאונת הדרכים אירעה עקב עבירת תנועה חמורה כגון – נהיגה בשכרות, אי ציות לרמזור אדום, אי מתן זכות קדימה להולך רגל, נהיגה במהירות מופרזת, כאשר כתוצאה מהתאונה נפגע אדם, וכן במקרים של תאונות שרשר וכו' אדגיש כי כאשר מדובר על פגיעת אדם, יכול שיוגש כתב אישום גם אם הנפגע היחיד שהיה הינו הנהג עצמו (תאונה עצמית).
התוצאה הסופית הינה שהנהג עומד בסיכון של פסילת רשיון נהיגה יחד עם עונשים נלווים (תלוי בעבירה אשר תיוחס לו). בתאונות דרכים קטלניות יעמוד הנהג אף בסיכון של מאסר של ממש, מאחורי סורג ובריח ועונשים נלווים.
מידת הענישה תלויה בסעיפי האישום ובחומרת הפגיעה הגופנית שנגרמה לנפגע במידה וימצא כי הינו אשם ויורשע.
כאשר הפגיעה קלה (תאונה ללא חבלות של ממש), פסילת רישיון לתקופה של שלושה חודשים במידה והנהג הורשע ונמצא אשם.
כאשר מדובר על תאונה עם חבלה של ממש, קיימת חובת פסילה של לפחות 3 חודשים..
כאשר נגרמה פציעה קשה של אחד מהמעורבים בתאונה, .בדרך כלל ידרושו בקשת פסילה עד תום ההליכים (עד שיסתיים ההליך המשפטי).
במידה והנהג הפוגע הורשע בעבר באותה העבירה שגרמה לתאונה, חובת הפסילה היא לשנה לפחות.
זאת ועוד, ישנם חובות המוטלות על הנהג המעורב בתאונת הדרכים עם נפגעים ואי ביצועם עלול להשפיע על גזר הדין לטובה או לרעה.
על הנהג להעמיד את רכבו במקום התאונה או קרוב לשם ככל הניתן ואסור לו להזיז את הרכב אלא אם כן הדבר דרוש על מנת לסייע לפצוע או במידה והתבקש על ידי השוטר
על הנהג להזעיק עזרה והצלה, להמתין לבואם ואף להגיש עזרה ראשונה, כפי יכולתו, לכל אדם שנפצע בתאונה. במידה ואין אפשרות לאמבולנס להגיע או לפנות את הפצוע, עליו לדאוג לפנות את הפצוע ברכב מתאים.
כמובן שהנהג מחויב להודיע על התאונה ומיקום האירוע ואת שמות המעורבים, כמו גם לתת את פרטיו לשוטר, לנפגע, לנהג מעורב אחר או לכל אדם שהיה בחברת הנפגע.
לכן, במקרה וקיבלתם כתב אישום בעקבות תאונת דרכים, כדאי להעזר בעו"ד הבקיא בתחום אשר יבחן את חומר הראיות, ויביע את דעתו לגבי כדאיות ניהול הוכחות (במקרים מסוימים אין די ראיות לשם הרשעה, אך אם הנהג-הנאשם מודה הוא יורשע ללא בחינת הראיות). ובמידת הצורך גם ינהל מו"מ עם רשויות התביעה על מנת לתקן את כתב האישום ולמחוק את העבירות החמורות המיוחסות, ו/או להגיע להסדר טיעון .

הוסף תגובה

randomness