15 נובמבר 2018,יום חמישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
tamuz-big4

צילומי חוץ – לא למקצוענים בלבד

Share
התמונה של זווית אחרת
ד', 09/08/2017 - 12:45 -- זווית אחרת

כמה פעמים ניסיתם לצלם את הילד הקטן שלכם, את הבת המתבגרת שלכם, את המשפחה שלכם, או סתם חברים, לתמונה יפה בטבע בלוקיישן מיוחד, אבל התמונה יצאה כהה מדי / בהירה מדי / חיוורת מדי.....?

כל מי שלמד צילום יודע שהבסיס לצילום תמונה טובה הוא תאורה טובה. על מנת לצלם תמונת חוץ טובה אתם לא זקוקים לציוד מיוחד, או למצלמה מקצועית, או להבנה מעמיקה בצילום, אתם בסה"כ צריכים לדעת איך להתמודד עם האור.

אנחנו חיים במדינה שבה רוב השנה זורחת השמש. שמש חזקה וישירה יכולה להיות טובה לדברים רבים, אבל לא לצילום. בשעות היום כשהשמש במרום השמיים ומאירה ישירות על המצולם היא גורמת לכיווץ העיניים (וכתוצאה מכך כיווץ הפנים). היא יוצרת צללים כהים מתחת לעיניים, מתחת לאף ובצוואר, בעוד שחלקים אחרים של הפנים נראים מוארים מדי. יש כאלה שהשמש גורמת להם לדמוע או להתעטש. וכשהשמש מעט נמוכה והמצולם שלכם יעמוד עם הגב לשמש (והמצלמה שלכם ישירות מול השמש), הוא ייראה בתמונה שלכם כצללית בלבד.
הזמן הטוב ביותר לצילום הוא מוקדם בבוקר או בין ערביים, כשהשמש נמצאת נמוך ואינה במרום השמיים. הצללים "רכים" יותר, והתמונה יוצאת קסומה וחלומית. אבל ברור שלא תקומו מוקדם בבוקר או תשנו את הלו"ז שלכם כדי ליצור תמונה טובה. אז מה עושים כשאין ברירה, ואתם רוצים לצלם במהלך שעות היום כשהשמש במרום השמים? אתם צריכים להעמיד את המצולם בצל פתוח!

מה זה צל פתוח? צל פתוח זה מקום מוצל שאינו סגור, כמו למשל צל עצים, צל של סככה וכיוב'. אבל פה לא נגמר הסיפור. כשהמצולם עומד בצל פתוח הוא צריך להפנות את הפנים והעיניים שלו כלפי האור. אם הוא יביט אל עבר השמיים הפתוחים, צבע העור שלו ייראה טבעי יותר, ניתן יהיה לראות בעיניים שלו נצנוץ לבן (השתקפות של האור) שמבליט את העיניים, והמצולם ייראה בצבעים הכי קרובים למציאות.

זהו להפעם.... בפעמים הבאות אתן טיפים על צילום ילדים, על איך לצלם תמונות ביתיות שייראו כמו בסטודיו, ועוד הרבה עצות שכדאי לדעת.

ואם אתם רוצים צילומים מקצועיים לבוק בת מצווה, צילומי הריון, צילומים ייחודיים לילדים או צילומי משפחה, אני מזמינה אתכם להיכנס לאתר שלי ולהתרשם מהעבודות שלי. http://www.tamuz-st.co.il/
כנסו לעמוד הפייסבוק שלנו:

לעמוד הפייסבוק של תמוז, לחצו כאן>>
בואו להצטלם.... וקבלו מזכרת ייחודית שתישאר איתכם לכל החיים    054-7555578

הוסף תגובה