16 אוקטובר 2018,יום שלישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon

חדשות

בכרמיאל והסביבה

מה קרה בשניצליה בכרמיאל? טענות לאפליה ומנגד קולות סותרים

Share

מה קרה בשניצליה בכרמיאל? טענות לאפליה ומנגד קולות סותרים

מאת איימי מקס הנדלר
לא מעט גולשים שנחשפו אתמול לידיעה שפורסמה באחד העיתונים המובילים בארץ ברגשות מעורבים, הבאנו בכתבה את סיפורה של העובדת דרך עורכת דינה ואת סיפורם של העובדים אשר סיפרו סיפור אחר לחלוטין. שפטו בעצמכם, אך זכרו כי משפט שדה ללא כל המידע יכול להיות אכזרי ולעיתים שלא בצדק!
אנו תמיד שמים דגש כי מבלי לקחת צד, לכל סיפור יש תמיד שני צדדים, ואכן בעקבות החשיפה אתמול לא מעט גולשים פרסמו ברשתות החברתיות סטטוסים נגדיים התומכים ומצדדים בבעלי השניצליה.

קריסטינה אשר בעצמה עשתה עלייה סיפרה את הצד שלה למתרחש: "5 שנים אני עבדתי בשניצליה, ומעולם לא נתקלתי בגזענות כלפיי.. בעלי העסק אנשים עם לב ענק.. די להרס הפרנסה!" כך זעקה.

גולשים נוספים פרסמו סטטוסים כועסים על גולשים שבחרו לשתף ולשפוט ללא מידע מוקדם, וביקשו מאחרים לנהוג באיפוק ולא לשפוט! אחת הגולשות הביעה התרעמות על היד הקלה על המקלדת שיכולה לחרוץ גורלות: "מהיכרות אישית מדובר בבעלי עסקים מקסימים, וחבל מאוד שבוחרים להשמיץ ללא שום ידע מוקדם! זה עצוב ומקומם!"למי שעוד לא מכיר את הסיפור, אתמול פורסמה ידיעה המספרת את סיפורה של צעירה שכביכול לא התקבלה לסניף כרמיאל בשל מוצאה:

סערה בסניף השניצליה בכרמיאל. הרשת גועשת מפרסום הסיפור שנחשף אתמול לראשונה באחד העיתונים המובילים בארץ, כשכותרתו הראשית גדולה ומודגשת- "אצלנו רוסיות לא עובדות". "מקרה חמור של אפליה בניגוד לחוק" כך טוענת עורכת הדין, ענבר אפק.  עורכת הדין הגישה תביעה לבית דין לעבודה נגד מסעדת "השניצליה" במדרחוב בכרמיאל.

עורכת הדין משתפת את פורטל הכרמיאלי שמדובר בנערה בת 18 לפני גיוס שרצתה להרוויח כסף. "מדובר בילדה מטובות בנותינו, שהגיעה ארצה בהיותה בת חמישה חודשים. תלמידה מצטיינת, מתנדבת ולפני גיוס. מנהלת הסניף קיבלה אותה לעבודה בראיון העבודה, ביקשה את מספר הנייד שלה כדי לתאם, עוד ביקשה ממנה קורות חיים לפני תחילת העבודה. כשקורות החיים הוגשו לה, ציינה בקול כי השם רוסי וביקשה לבדוק את עסקתה, בעצם - כבר ביטלה את קבלתה לעבודה" אומרת עו"ד ענבר.

"מושפלת, מפורקת ובוכה חזרה הביתה וסיפרה את הסיפור להוריה שהיו מזועזעים ונסערים. האב הגיע אל סניף השניציליה לדבר עם מנהלת הסניף ולברר מה פשר העניין. בשיח שהיה ביניהם, חזרה מנהלת הסניף על הטענה, כי הרבנות לא מאשרת את עסקתם של רוסיות היות ויהדותם מוטלת בספק".

"יש לציין" מוסיפה עורכת הדין ענבר "כי הילדה מועסקת היום במקום כשר למהדרין, כך שהנימוק בטל, לא אמיתי וזוהי אפלייה. השפלה איומה וכואבת לצעירה שהחליטה להגיד כתב תביעה לבית דין לעבודה בה היא דורשת פיצוי על סך מאה ועשרים אלף שקלים".

פורטל כרמיאלי שוב מבקש להוסיף: שעד שהדברים אינם מתבהרים יש לנהוג בסובלנות!
יש לציין שהשנציליה בכרמיאל אהובה על לא מעט תושבי העיר, וחלק מהתושבים כאמור יצאו להגנתה בטענה שבעלי העסק הם אנשים טובים והגונים!

קטגוריה: 

הוסף תגובה