17 דצמבר 2018,יום שני

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon
shahaf-lawyer-big
TechnoloGeeks
shahaf-lawyer-big
khvtsvt_2_1170
mvdh_svpr_1170

מתי כדאי לבחור בביטוח צד ג'?

Share

מתי כדאי לבחור בביטוח צד ג'?

מערכת הפורטל

יכול להיות שהמליצו לכם לעשות ביטוח צד ג', וגם ניסו להסביר לכם שמדובר בביטוח חשוב במיוחד. מצד שני, אתם לא ממש מבינים מי הוא אותו צד שלישי ואיך הוא יכול להיכנס לתמונה. הרי אם תיקלעו לתאונה, יש שני צדדים מרכזיים שזקוקים לביטוח. איך נוצר המשולש הזה והאם אתם באמת צריכים ביטוח מהסוג הזה?


ביטוח שאיננו חובה

לפני הכל חשוב להבין שמדובר בביטוח שהוא ממש לא חובה, לפחות על פי החוק. זה לא הופך אותו לביטוח חשוב פחות רק משום שהחוק לא דורש אותו, כן? המצבים שבהם הוא יכסה אתכם רבים ומגוונים, והדוגמה הקלאסית והפשוטה ביותר היא תאונה אקראית שבה רכב שנקרה בדרככם נקלע אליה ללא כל סיבה, בזמן שחנה בשלווה ובנחת בצד הכביש. אז נכון, כשאנחנו שורטים את הרכב ברגע של היסח הדעת אנחנו מחליטים לחיות עם הצלקת הזו ולחסוך בעלויות. כשאנחנו עושים את זה לאחרים אנחנו עשויים להתמודד עם עלות כספית לא מבוטלת, וזה בדיוק מה שהביטוח הזה אמור לכסות.
 

מה הוא מכסה?

כאמור, ביטוח צד ג' מספק כיסוי במצבים שבהם אתם עשויים לגרום נזק לאחרים. בהנחה שאתם האשמים בנזק ולא נהג אחר, אתם גם אלה שאמורים לשאת בתוצאות ולממן את הנזקים. הביטוח שלכם הוא זה שיכסה את הנזקים הללו וכל נזק שעשוי להיגרם בעקבות היתקלות ישירה בין המכונית שלכם לבין זו של צד שלישי. אם אתם מאפשרים גם לנהגים אחרים להשתמש במכונית שלכם, הביטוח יעניק גם להם כיסוי ברוב המקרים, בהנחה שהשאלתם את המכונית לחבר או לבן משפחה כמובן, ובהנחה שהמכונית הושאלה בכפוף לאישור שלכם.
 

ואם אין לכם ביטוח?

נניח לרגע שהחלטתם לוותר על הביטוח ולחסוך את העלויות. עכשיו נניח שהסיטואציה נכפתה עליכם, וביציאה מהחניון נתקלתם ברכב אחר והסבתם נזק לא מבוטל. ללא ביטוח אתם עשויים להתמודד עם הוצאה כספית גדולה מאוד. כל פריט שדורש החלפה ישולם מכיסכם הפרטי, בין אם מדובר במראה שבורה, פנס או נזקים לפח. במילים אחרות, אתם יכולים להחליט שאין לכם צורך בביטוח ג', ואתם יכולים גם להבטיח לעצמכם שלעולם לא תזדקקו לו. מצד שני, רגע אחד הוא כל שנדרש כדי שהנזק ייעשה, ואחריו גם תגיע חשבונית לא קטנה בכלל שנצטרך לשלם. אם אפשר למנוע את המחיר הזה, הרי זה משובח.

קטגוריה: 

הוסף תגובה

randomness