16 ינואר 2019,יום רביעי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon

ההפך מאהבה

Share
התמונה של סתיו סיבוני
ב', 18/06/2018 - 11:54 -- סתיו סיבוני

ההפך מאהבה \ סתיו סיבוני

ההפך מאהבה אינו שנאה. גם לא קנאה, גם לא תיעוב. ההפך מאהבה זה אדישות.
השנאה חודרת, הקנאה מעוררת, תיעוב מרגישים. ההפך מאהבה זה אדישות.

יש אנשים שאנחנו תופסים מהם חכמים. אנשים שבשבילנו הם רמה אחת מעל כולם, ולרוב הם ההורים שלנו, האחים שלנו, החברים שלנו, מושאי האהבה שלנו. כשהם מדברים, הם נכנסים לנו למחשבות בלי מודעות, הדעה שלהם תמיד שם, לפעמים על "מיוט" ולפעמים חורצת גורלות. אין הם מתכוונים להשפיע עלינו במכוון, להרע לנו או להיטיב עמנו, ההשפעה שלהם גדולה כל כך בלי קמצוץ של ניסיון לעשות זאת. האמת שלהם היא מוחלטת, הם אמת המידה, המוסר, השיפוט שלנו. אבל לפעמים גם הם טועים.

האמנתי שההפך מאהבה זו השנאה. כך לימדו אותי ביודעין ובדרכים מוסוות. עד שלמדתי על בשרי שלא כך הדבר, כי כשאדם שונא, הוא מרגיש שהגוף שלו מתעורר לחיים, ובמקום פרפרים בבטן יש זבובים בראש, הוא חושב הרבה, הוא חי. וכשאדם מקנא, הוא מופעל רגשית, הוא מונע ללמידה, הוא מכוון מטרה. כשאדם מתעב הוא מרגיש, האנרגיה שלו משדרת גלים-גלים של תגובה. כל אלו, בדרכים מובהקות, מתרחשים גם באהבה.
אבל כשאדם אדיש, הוא כמו שמים בהירים ללא עננים. אחרי מספר דקות נמאס להסתכל. כשאדם אדיש, כל מה שקורה סביבו כבר לא כל כך משנה לו, אין הוא חושב שדבר מן הסיטואציה תלוי בו. הוא לא מרגיש אחראי, הוא לא מרגיש שייך, לא מרגיש נוכח ולא מרגיש מורגש. הוא פשוט אדיש.
נמאס לי להיות אדישה למה שקורה סביבי. לחברה המפולגת שאני חיה בה, שעסוקה בהגדרות, בתיוגים, במותר ואסור, ללא הסבר. נמאס לי לחשוב שאמת שהתוו לי היא האמת המוחלטת, הוודאית, הטובה בהכרח. אין אדם שחושב שהוא רע. כל אדם בוחר בדרכו, את הטוב ביותר בשבילו ברגע נתון.

אני בוחרת לא להיות אדישה יותר. מכאן נובע, שאני בוחרת לאהוב. אני בוחרת להתבונן במעמקי החיים, בנפש האדם, כל אדם, שעומד מולי. אני בוחרת להחליט שאני לא נותנת לסטיגמות לזעזע אותי, אני חוקרת, בודקת, אני מדענית חיים.
הפתרון הפשוט הוא לבחור בשנאה. לחפש את השונה, למצוא אותו בכוח, להפריד. הפתרון הפשוט הוא לפחד. אני בוחרת בדרך המורכבת, כמו פאזל, ככל שיש יותר חלקים – יותר מאתגר, מסקרן ומרתק לפתור אותו. על כן אני בוחרת באהבה.
 


הוסף תגובה

randomness