20 פברואר 2019,יום רביעי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon

בחירות בכרמיאל

בכרמיאל והסביבה

bnr_lbkhyrvt_bkrmyl_2018

הקהילה דוברת הרוסית התעוררה ומתכוונת לקחת חלק מרכזי בבחירות הקרובות לראשות העירייה

Share

הקהילה דוברת הרוסית התעוררה ומתכוונת לקחת חלק מרכזי בבחירות הקרובות לראשות העירייה

תוכן פרסומי
הבחירות שבפתח, מעוררות את אוכלוסיית העולים מברית המועצות לשעבר, שחשים כי לראשונה בתולדות העיר יש סיכוי טוב לראשת עיר שהיא מהאוכלוסייה דוברת הרוסית בעיר, והם נוהרים למטה הבחירות של רינה גרינברג ומעורבים בבחירות.
ביום חמישי האחרון, גדשו עשרות רבות של פעילים את מטה הבחירות של ממלאת מקום ראש העיר: "אני גאה שיש לי חלק מרכזי בעובדה שההצלחה הגדולה ביותר של כרמיאל, היא קליטת העלייה!" אמרה גרינברג לעשרות והוסיפה: ״קהילת דוברי הרוסית בכרמיאל היא אחת מהקהילות הגדולות והמפוארות בארץ, בשני גלי העלייה העיקריים לישראל קלטה כרמיאל אוכלוסייה גדולה מברית המועצות. הקהילה הדוברת רוסית מעורבת ומגוונת. מהם צעירים, שעדיין מגיעים לארץ במסגרת פרויקט סל״ה (סטודנטים לפני הורים) של הסוכנות היהודית והעירייה, ואחרים בוגרים. יש ייצוג נכבד בעיר גם לווטרנים שלחמו במלחמת העולם השניה״.
 
רינה, עולה ותיקה בעצמה, הזכירה את סיפורה האישי במפגש. סיפור שהחל לפני 39 שנים, עם הגעתה לכרמיאל בה הקימה יחד עם בעלה מעדנייה שבמהרה הפכה למוקד סיוע לקהילת העולים. ההמשך, הוביל להצטרפותה לזירה הפוליטית, שבה יכלה להעניק סיוע משמעותי יותר בקנה מידה גדול לאין שיעור. אירה אוסטרובסקי, המלווה את רינה כבר שנים רבות וסייעה בארגון המפגש מסרה: ״נראה לי שכל דוברי הרוסית בעיר מכירים את רינה ושכולם תומכים בה. בפגישה היום נכחו רק חלק מהפעילים הרבים. מדובר בפעילים שממש מקדישים שעות רבות לסיוע לרינה, החל מתליית שלטים, שיחות שכנוע וארגון פעילויות. האהדה לרינה עצומה, מכיוון שאין עולה חדש או ותיק, או מישהו ממשפחתו שאי פעם ביקש את עזרתה ולא נענה באופן אישי״.

רינה, שנראתה מסופקת מאוד משיעור ההשתתפות הגבוה ומהרצון העז של הפעילים לסייע לה פנתה נרגשת ואמרה להם: ״אנחנו קהילה גדולה וחשובה בכרמיאל, לא סתם ראש העיר אמר שההצלחה הגדולה של כרמיאל היא בקליטת העלייה. אני שמחה שיש לי חלק בזה, כחלק מתפקידי בעירייה וגם לפני שהגעתי אליה. אני אוהבת אתכם ומודה לכם על התמיכה והסיוע. רק התחלנו!״

מטה הבחירות של רינה גרינברג ממוקם בקניון כיכר העיר, חדי העין ישימו לב שכבר בכניסה לקניון, מופיעים שלטים הנושאים את שמה ואת סיסמת הבחירות שלה. בעברית, וברוסית. נדמה שבהחלט יש לכך הצדקה.
 
קרדיט צילום: לימור מזור

הוסף תגובה