17 נובמבר 2018,יום שבת

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon

בחירות בכרמיאל

בכרמיאל והסביבה

bnr_lbkhyrvt_bkrmyl_2018

זה לא עניין טכני

Share

זה לא עניין טכני

תוכן פרסומי
ביום שלישי האחרון, פנתה ממלאת מקום ראש העיר, הגב׳ רינה גרינברג לראש העיר עדי אלדר במכתב רשמי בו היא מבקשת ממנו להימנע מקבלת החלטות הנוגעות לפרויקט העתקת ביה״ס הטכני לכרמיאל, שאינן נובעות באופן ישיר מהמשך ביצוע התוכנית כפי שאושרה על ידי העירייה עד כה, זאת על רקע סיום כהונתו הצפוי כראש העיר והכניסה לתוך תקופת בחירות בקרוב. 
מאז ההחלטה בשנת 2011 להעתיק את בית הספר הטכני של חיל האוויר ממפרץ חיפה לכרמיאל, עבר הפרויקט תהליך ארוך של אישור, תקצוב ותכנון. במאי 2012 התקיים טקס הנחת אבן פינה חגיגי במעמד נשיא המדינה דאז, מר שמעון פרס ז״ל, אך למרבה הצער הפרויקט סבל מעיכובים רבים. 
 
עם כניסתו של אביגדור ליברמן לתפקיד שר הביטחון, נפגשה ממלאת מקום ראש העיר עמו מספר פעמים ודנה בנושא. גרינברג לחצה ודרשה לקדם את הקמת בית הספר הטכני ולהביא לכך שהוא אכן יקום בכרמיאל. הלחצים והקרבה אכן נשאו פרי ובאוקטובר 2017 נחתם הסכם פינוי בית הספר הטכני בין משרד האוצר למשרד הביטחון. כעת, נמצא הפרויקט בשלבי יישום.
 
ממשרדה של רינה גרינברג נמסר: ״פרויקט העתקתו של ביה״ס הטכני לכרמיאל חשוב לי באופן אישי ואני מלווה אותו מיומו הראשון. כאשר נקלענו לעיכובים וקשיים, פניתי על דעתו ועל פי בקשתו של ראש העיר לגורמים בממשלה ובעיקר לחברי אביגדור ליברמן על מנת להביא ליישומו מהר. חשוב לי לוודא שאינטרסים זרים או סיום כהונת ראש העיר לא ישנו את אופיו, או חלילה יזיקו ליישומו״.
 
העיר כרמיאל זקוקה לפרויקט ותושבי כרמיאל מצפים בקוצר רוח להגעתו של ביה״ס הטכני- דבר שצפוי לספק תעסוקה איכותית לתושבי העיר, לשפר את כלכלתה ולהביא תושבים נוספים לעיר. אסור שמניעים זרים יגרמו לעיכוב את הפרויקט, או הקטנתו, זאת מעבר לעובדה החשובה במישור העקרוני והיא שתהליכים עירוניים יהיו שקופים ומסודרים.

הוסף תגובה