21 ינואר 2019,יום שני

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon

יזכור

 יזכור_0
myqy_bny

מיכאל (מיקי)

אבני

שמות ההורים: 
נאווה וצבי
חייל: 
חיל אוויר
שנת נפילה: 
1992

בן נאווה וצבי. נולד ביום כ"ה באייר תשל"ב(9.5.1972) בחיפה. מיקי למד בבית-הספר היסודי ע"ש ויצמן בקרית מוצקין, מקום מגורי משפחתו. הוא סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון 'אורט' בכרמיאל, לשם עקרה המשפחה.

מיקי היה חובב ספורט והצטיין בטניס. היה רציני בגישתו לחיים ויסודי ואת המוטל עליו ביצע בקפדנות. את זמנו הפנוי הקדיש לבילויים עם חבריו ולטיולים ברחבי הארץ. הוא תיכנן לנסוע למזרח הרחוק בתום שירותו הצבאי.

מיקי גויס לצה"ל ביולי 1990. שירותו הפעיל נדחה כדי שיוכל להמשיך ללמוד במסגרת העתודה הטכנולוגית והוא סיים את לימודיו במכללת 'אורט בראודה' בכרמיאל כטכנאי מכונות. בתום הטירונות השתלב בקורס טכנאי 'אל-הרס' ולאחר-מכן הוצב לשרת בבסיס חיל-האוויר רמת-דוד. כעבור ארבעה חודשי שירות הוצב בבסיס חיל האוויר חצרים ושובץ לתפקיד עוזר שליש בבית-הספר לטיסה. הוא הרשים את מפקדיו בכישוריו המקצועיים, ברצינות ובמסירות שבהן מילא את תפקידו והם העניקו לו סמכויות מקצועיות נרחבות.

ביום ב' בחשוון תשנ"ג (28.10.1992) נפל בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בנהריה. השאיר אחריו הורים, אח - עמית ואחות - לירון.

במכתב תנחומים שנשלח למשפחה כתב מפקדו: "יכולתו לתקשר עם כל אדם ולהביאו לביצוע מרצון של המשימות הרשימה אותי תכופות... טביעת ידו מורגשת בכל פינות היחידה... ומזכירה ללא הרף את גודל האבידה."

 

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי 'יזכור', שנערך ע'י משרד הביטחון)
brbrbr
randomness