21 ינואר 2019,יום שני

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon

יזכור

 יזכור_0
511731

קרול

נידרגופר

שמות ההורים: 
לולה ובוריס
חייל: 
חיל כללי
שנת נפילה: 
1988

בן לולה ובוריס. נולד ביום ה' בתשרי תשכ"ט(27.9.1968) בטשרנוביץ שבברית-המועצות ועלה ארצה עם אמו, סבו וסבתו בשנת 1978. מגיל צעיר גילה קרול גאווה והבנת החיים. את לימודיו היסודיים עשה בברית-המועצות ובארץ המשיך לימודיו בחטיבת-הביניים ובבית-הספר התיכון המקיף 'אורט' על-שם הורוביץ בכרמיאל עד סיום הלימודים בכיתה י"ג.
על אף הקשיים שהיו לו כעולה חדש, הצליח קרול להתגבר על כל המכשולים, להתקדם בלימודים ולהגיע להישגים נאים. מורתו, אורה מרכוס, מעידה כי היה שקדן, נעים הליכות ומסור מאוד למשפחתו, "בבית-הספר ראינו תלמיד למופת מכל הבחינות, לימודית, חברתית ואישית". חלומו היה להיות חוקר ולעזור לאנשים. קרול היה אהוד על חבריו הרבים. בשעותיו הפנויות אהב לרוץ למרחקים ארוכים, לצייר ולשחק שחמט בכשרון רב.
בראשית חודש יולי 1986 גויס קרול לשירות חובה בצה"ל. בתום הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס נהיגת משאיות, הוצב בלשכת הגיוס בחיפה כנהג. תפקיד זה איפשר לו להיות קרוב לבני משפחתו ולסייע להם. ביום ח' בשבט תשמ"ח (26.1.1988) נפל קרול בעת שירותו והובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין בכרמיאל. הותיר אחריו הורים.
במכתב תנחומים למשפחה, כתב מפקדו: "קרול ז"ל שירת ביחידתנו במשך שמונה חודשים כנהג, ומילא תפקידו בצנעה עם כל הקשיים שעמדו בדרכו. אין מלים בפינו להביע את גודל כאבנו והשתתפותנו הכנה באבלכם".
 

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי 'יזכור', שנערך ע'י משרד הביטחון)

brbrbr