21 ינואר 2019,יום שני

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon

יזכור

 יזכור_0
098116

גדעון

ראובני

שמות ההורים: 
יהודית ורפאל
חייל: 
חיל שריון
שנת נפילה: 
1979

בן יהודית ורפאל, נולד ביום ה' באב תש"ו(2.8.1946) בקיבוץ מנרה, כאח תאום לאבנר. בתחילת מלחמת השחרור היו התאומים בין ילדי מנרה, שהורדו בלילה על גבם של אנשי הפלמ"ח לכפר גלעדי. לאחר מכן, פונו הילדים מן הגליל ושבו לביתם רק בינואר 1949. גידי עשה במנרה חלק מלימודי בית-הספר היסודי, וכשעברה המשפחה לקיבוץ החותרים סיים שם את בית-הספר היסודי והתיכון. הוא נחשב תלמיד מבריק, המוכן לקבל על עצמו כל משימה נדרשת. גידי היה חבר בחטיבת בני הקיבוץ המאוחד ומדריך של כיתות צעירות במשק. נער המוכן להילחם על צדקתו עד הסוף, אך גם להכיר בטעות ולקבל את הדין. גידי ניחן בתבונת-כפיים ושאף לשלמות - כל מה שבנה והרכיב היה חייב להיות מושלם. הוא אהב את רעיו ובני כיתתו, והיה גאה בהם כמעט עד לקיצוניות. גידי היה תמיד מוכן לעזור לזולת הנמצא במצוקה; בן נאמן להוריו ולהורי הוריו, אח אוהב ואהוב. הוא אהב מוסיקה, הבין בה והרבה להאזין לה, תכונה שירש מאביו ואשר קשרה אותו אליו במיוחד. גידי אהב את נופי ארץ-ישראל, הרבה לסייר ולטייל בהם, ובמיוחד אהב את נוף ילדותו, את הגליל.
גידי גויס לצה"ל בחודש אוגוסט 1965, והוצב בחיל-השריון. בתקופת שירותו הוא עבר קורסים למש"קי סיור ולמש"קי מודיעין, והגיע לדרגת סמל-ראשון.
בתום שירותו, עזב גידי את הקיבוץ ועבר לתל-אביב. הוא סיים את בחינות הבגרות והתקבל ללימודי הנדסה באוניברסיטת תל-אביב, אך הפסיק את לימודיו כעבור שנתיים, משום שרצה להתבסס תחילה מבחינה כלכלית. בשנת1977, לאחר שהות קצרה בחו"ל, החליט גידי לחזור לחיי קיבוץ ולנוף ילדותו, הגליל. הוא בחר בקיבוץ מורן, שעשה אז את צעדיו הראשונים. גידי התערה עד מהרה בחיי הקיבוץ, נעשה שותף לבנייתו ולהתפתחותו והיה מלא תקווה לעתידו.
גדעון נפל בשירות מילואים פעיל ביום כ"ד בחשוון תש"ם (14.11.1979), והובא למנוחות בקיבוץ החותרים.
הוא השאיר אחריו אם, אחים ואחות.
המשפחה וחברי הקיבוץ הוציאו לאור חוברת לזכרו, ובה דברי חברים על דמותו.
 

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי 'יזכור', שנערך ע'י משרד הביטחון)

brbrbr
randomness