22 ינואר 2019,יום שלישי

___
___
___

Twitter icon
Facebook icon
Google+ icon
YouTube icon

יזכור

 יזכור_0
097876

צבי

שמעון

שמות ההורים: 
עדינה ודב
חייל: 
חיל שריון
שנת נפילה: 
1978

בן דב ועדינה. נולד ביום ז' בניסן תש"ח(17.4.1948) בעפולה להורים חברי קיבוץ בית השיטה. כשהיה עול ימים, עברו הוריו לקיבוץ איילת השאר ולאחר שנה לקיבוץ דגניה א'. שמעון, שגדל בחברת הילדים, באוירה החברית והשוויונית של הקיבוץ, התחנך על אהבת הארץ, על עבודת האדמה ועל חברות ונאמנות לחברה. אידיאלים אלה הנחוהו וכיוונו את דרכו בחיים. הוא סיים את לימודיו היסודיים בקיבוץ דגניה א' ואחר כך עבר לבית הספר התיכון 'בית ירח', שם סיים את לימודיו התיכוניים. היה ילד נבון, נוח וחברותי. בבית הספר היה תלמיד מהשורה הראשונה, ציוניו היו מן הגבוהים בכיתה. הרבה לכתוב בעיתון הכיתה, השתתף בתחרויות על ידיעת נושאי התנ"ך ומקצועות הטבע וזכה בפרסים רבים. הוא אהב את הטבע והרבה לטייל בארץ, התעניין בארכיאולוגיה ובידיעת הארץ. בחברת הילדים היה אהוב ומקובל משום שהיה תמיד נכון לעזור לזולת.
צבי גויס לצה"ל באוגוסט 1967 והוצב לחיל הים לקומנדו הימי. במהלך אימוני הצלילה נפצע ונאלץ לעזוב את החיל. הוא הועבר לחיל הרגלים לחטיבת גולני. בשנת 1969 עבר קורס קצינים והיה לסגן משנה. בפרק זמן זה שימש כמפקד מחלקה באחת מיחידות החטיבה. שנה לאחר מכן הועלה לדרגת סגן ומונה סגן מפקד פלוגה. הוא עבר גם קורס צניחה, והוענקו לו כנפי צנחן. בנובמבר 1970 היה אמור להשתחרר מן השירות הסדיר. אך התנדב לשנת שירות קבע, שבמהלכה עבר קורס מפקדי פלוגות.
בנובמבר 1971 שוחרר צבי מצה"ל. הוא נשא אישה ולפרנסתו עבד במשטרת ישראל. בשנת 1973 היה קצין ביטחון בנמל התעופה בן גוריון ושימש כראש יחידת הבודקים. לאחר שעזב את המשטרה קיבל על עצמו לנהל את סניף חברת הבנייה 'עמידר' ברמלה. הוא נקרא לפרקי זמן של שירות מילואים ותמיד מילא את חובתו לא היסוסים. במלחמת יום הכיפורים השתתף עם יחידתו בקרבות בחזית המצרית ויצא בשלום מהמלחמה.
ביוני 1975 החליט לחזור לשירות בצה"ל. עבר קורס שלישים ונשלח ליחידתו החדשה כסרן בתפקיד מפקד פלוגת מפקדה וכראש מדור. בשנת 1976 נולדה לו בת. הוא היה אב ובעל למופת, מסור ודואג למשפחתו.
מפקדיו ציינו בהערכותיהם שהוא "קצין טוב, מסור ואחראי, הממלא את המוטל עליו בצורה הטובה ביותר. בעל יזמה, מרץ ונחישות דעת, ממלא כל משימה עד תום. פקודיו אהבו אותו וכיבדוהו בזכות יושרו והגינותו ותודות ליחסו ההוגן לכל אדם".
ביום י"ג בכסלו תשל"ט (13.12.1978) נפטר צבי. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין שבקיבוץ דגניה א'. השאיר אחריו אישה, בת, הורים ושני אחים.
 

(דף זה הוא חלק ממפעל ההנצחה הממלכתי 'יזכור', שנערך ע'י משרד הביטחון)

brbrbr